Prodej sudových i lahvových vín z celého světa
Pořádání oslav a degustací v příjemném prostředí

Vinařství Šamšula, Čejkovice


Maličké vinařství s roční produkcí 25000 lahví z vlastních 2ha vinic. U tohoto vinařství se může lehce stát, že kolem vánoc dojde víno a čeká se na nový ročník

Odrůdová skladba:
Bílá vína – Ryzlink rýnský, Chardonnay, Sauvignon, Rulandské šedé, Hibernal, Pálava
Červená vína – Cabernet Sauvignon, Rulandské Modré

Náš tip: Sekt Šamšula – vyráběný klasickou šampaňskou metodou z odrůd Rulandské modré a Chardonnay. Krásná a výrazná vůně po toustech s máslem a zralém ovoci, v chuti suché, šťavnaté, s jemnou a bohatou bublinkou, ovocností a dlouhou dochutí.

Vlajková loď vinařství: V posledních letech začal pan Šamšula dělat krásné Rulandské šedé. Používá dobře vyzrálé hrozny a víno nechává zrát na francouzských barrique sudech. Výsledkem je plné, suché víno, ve kterém v mládí dominuje, jak ve vůni tak i v chuti, dubový sud doplněný ovocností, který se ale ležením postupně ztrácí a víno získává ovocnou, medovou a kořenitou chuť která vydrží na patře opravdu velmi dlouho a užijete si jí jak sami v klidu doma, tak s přáteli na párty.

Zajímavost: Bee's Field, suché cuvée starobylé odrůdy Chorvát a Mülleru Thurgau. Ve vůni je výrazná lesní jahůdka, v chuti krásné, vyvážené víno se šťavnatou kyselinkou a chutí opět po lesních jahodách. Víno se vyrábí pouze jako mladé, do prodeje jde ke konci října a déle jak do jara nám nevydrží, a to jen v roce kdy se ho podaří vyrobit dostatek. Pokud si uděláte zásobu, na podzim budete příjemně překvapeni jak je stále svěží a voňavé.